Норми DIN 30737 для контейнерів типу “Пелікан”

Контейнери для сміття – рухома система вивантаження контейнерів з кришкою на петлях ємністю 2, 5 м3 та 5 м3 для підйомних пристроїв, які оснащені системою автоматичного відкриття кришки контейнера.

1. Сфера використання:

Цей стандарт поширюється на системи розвантаження євроконтейнерів об’ємом 2,5 та 5 м3 з рухомою кришкою. Контейнери переважно використовуються для швидкого та ефективного збирання побутових та промислових відходів. В цей контейнер можливе збирання великогабаритних відходів через верх контейнера, який зручний для людини середнього зросту. Кришки розташовані таким чином, щоб заповнення та випорожнення контейнера було легким та швидким. Ручки на кришках сконструйовані таким чином, щоб була можливість відкривати одну половинку (є дві половинки), а не суцільну кришку контейнера. Обладнання повинно бути з коліщатами та обладнане кріпленнями.

2. Маса та позначення:

Євроконтейнери не обов’язково повинні відповідати схемам; лише зазначені розміри повинні бути дотримані. Контейнер 2, 5 м3 з кришкою не повинен перевищувати об’єм в 2260 мм ширини, 1920 мм висоти, 1500 мм глибини.

2.1 Опис:

Вісь на яку кріпляться кришки – напрям обертання кришки

На вибір встановлюються 1 або 2 ручки (без виступаючих країв або блокувань стрілка напрямку)

Поворотний напрям

3. Вимоги:

3.1 Матеріал

На вибір виробника.

3.2 Кришка

Справність, надійність та безпека повинні бути при заповнення на спорожненні контейнера. Щоб уникнути пошкоджень при роботі з пустим контейнером, бажано, щоб кришка у відкритому стані прилягала до задньої стінки євроконтейнера об’ємом 2,5 м3. Ручки повинні бути розташовані таким чином, щоб відповідати нормам DIN 30737. Контейнери об’ємом 2,5 м3 можуть бути з однією суцільною кришкою або з кришкою яка складається з двох половинок. Контейнери об’ємом 5 м3 можуть бути з кришками з обох сторін двома суцільними кришками або з двома кришками які складається з двох половинок (тобто 4-ри половинки на контейнер 5м3).

Примітка – спорожнення контейнера в у пункті 4.2.1 регулярно забезпечується в разі, якщо контейнер заповнено принаймні на 40% від поперечного перерізу контейнера, кришки можуть бути відкриті.

3.2.1 Щоб відкрити кришку контейнера. потрібно приміти силу максимум 50 N. У відкритому положенні кришка повинна триматися автоматично.

3.2.2 Кришка повинна безпечно відкриватися та закриватися. Зсув сміття між корпусом контейнера і кришкою слід уникати.

4. Конструкція

Контейнер повинен бути сконструйований таким чином, щоб не перевищувати допустиме навантаження 1,5 тонн та забезпечити безпечну систему вивантаження. Ручки кришки повинні бути вмонтовані таким чином, щоб забезпечити безпечне відкриття контейнера з обох боків.

5. Колеса

Контейнер повинен бути обладнаний чотирма колесами. Кожне колесо повинне бути вантажопідйомність до 400 кг. Євроконтейнери об’ємом 2,5 м3 повинні бути оснащенні двома поворотними і двома фіксованими колесами. Два передніх колеса повинні бути поворотними з гальмами. Контейнер об’ємом 5 м3 повинен бути обладнаний двома поворотними з гальмом і двома фіксованими колесами.

6. Гальма

Контейнер повинен бути обладнаний двома колесами з гальмами, які забезпечують нерухомість в нерухомому стані. Гальмівні колеса мають закриватися трикутно-подібним ключем, який відповідає нормам DIN 22417 – M5. Під час спорожнення контейнера не повинні використовуватися обидва боки контейнера.

7. Дорожній просвіт

Дорожній просвіт повинен становити не менше 100 мм.

8. Ідентифікація

Ідентифікація контейнера позначається заводський знаком, який як мінімум виконує такі функції:

– виробник

– дата виготовлення

– допустима загальна маса: 1,5 тонн

Контейнери, які відповідають цим нормам, можуть позначати заводський знак наприклад DIN 2,5 та DIN 5,0.

8.1 Додаткова ідентифікація якості, утилізація та інше допускається. Пластикові частини контейнера, кришки та колеса повинні відповідати нормам DIN EN ISO 11469. Використання утилізованих матеріалів допускається, якщо всі вимоги цього стандарту будуть виконанні.

Згідно цих норм можна виготовити контейнери від 2,5 до 7 м3.